Hologramy naklejki

Hologramy naklejki

Hologramy hot stamping

Hologramy hot stamping

Zabezpieczenia druków

Zabezpieczenia druków

Hologramy termokurczliwe

Hologramy termokurczliwe

Etykiety z hologramem

Etykiety z hologramem

Hologramy ze zdrapką

Hologramy ze zdrapką

Winiety z hologramem

Winiety z hologramem

Plomby holograficzne

Plomby holograficzne

Strona główna  »  Zastosowanie  »  Farmacja
Farmacja

Hologramy w farmacji

Czy wszystkie produkty lecznicze, które kupujemy, są oryginalne i bezpieczne dla naszego zdrowia? Okazuje się, że problem ich fałszowania jest poważniejszy niż mogłoby się to wydawać. Światowa Organizacja Zdrowia badająca skalę problemu zwraca uwagę na to, że problem sfałszowanych medykamentów może dotyczyć w Europie nawet jednego procenta wszystkich produktów dostępnych na rynku. Skala zjawiska jest jeszcze większa, gdy przeanalizujemy leki i inne produkty farmaceutyczne dostępne za pośrednictwem Internetu.

Skala problemu

Z uwagi na rosnącą skalę zjawiska Unia Europejska zaproponowała dyrektywę dotyczącą zwalczania fałszowania leków. Dyrektywa weszła w życie w dniu 2 stycznia 2013 r. i ma za zadanie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa produktów leczniczych. Należy liczyć, że wprowadzane zmiany utrudnią, ograniczą działania fałszerzy i zwiększają bezpieczeństwo osób sięgających po farmaceutyki.

Przegląd zabezpieczeń

Lista zabezpieczeń stosowanych w farmacji jest obszerna, a jednym z najciekawszych wydają się zaś hologramy samoprzylepne. Te mają przeważnie postać nanoszonych na produkt etykiet samoprzylepnych, których obecność stanowi potwierdzenie jego autentyczności. Rozwiązanie to jest szczególnie warte uwagi, ponieważ niesie za sobą szereg dodatkowych korzyści. Poza podstawową cechą jaką zawiera Dyrektywa UE (indywidualny numer seryjny, cecha plomby uniemożliwiającej otwarcie i zamknięcie bez pozostawienia śladu) hologram daje pewność łatwej identyfikacji oryginału (każdy hologram jest niepowtarzalny), dodatkowo etykieta nie jest podrabialna, a sam hologram jest niezwykle oryginalnym i estetycznym dodatkiem do opakowania.

Nie jest to zresztą jedyne zabezpieczenie, na które mogą się zdecydować przedsiębiorstwa farmaceutyczne. O dużej skuteczności można mówić także w kontekście hologramów hot stamping, a także zamknięć indukcyjnych i innych zamknięć pudełek. Każde takie rozwiązanie pozwala na potwierdzenie autentyczności produktu, podnosi też prestiż firmy, która z niego korzysta.

Serwis jmhologramy.pl używa plików cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies.