Plomby i etykiety VOID – jak są zabezpieczone przed zerwaniem?

Etykiety VOID

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wysoki poziom zabezpieczenia gwarantują rozwiązania oparte o hologramy. W jaki sposób plomby i etykiety VOID chronione są przed nieuprawnioną ingerencją?

Angielskie słowo VOID znaczy tyle, co unieważniać. Osoby związane z poligrafią czy zabezpieczeniami kojarzą je jednak przede wszystkim jako sposób zabezpieczenia, jaki wykorzystują etykiety VOID. 

ETYKIETY VOID – JAK SĄ ZABEZPIECZONE?

Większość naszych produktów (hologramy, plomby HOLO SEAL, etykiety) zaprojektowana jest w ten sposób, by ujawniać każdą próbę usunięcia czy przeklejania zabezpieczenia. Najpopularniejszym chyba (i bardzo skutecznym) sposobem na to jest tzw. VOID-owanie hologramu. Na czym polega?

etykieta VOIDVOIDŚlad po etykiecie

W przypadku próby oderwania raz przyklejonego hologramu z dokumentu czy produktu, folia na której jest on wykonany ulega rozwarstwieniu i naszym oczom ukazuje się napis (najczęściej po prostu „VOID”). Jest on widoczny zarówno na powierzchni, z której próbowano usunąć naklejkę, jak i na oderwanym elemencie. Nie ma więc tu mowy ani o szybkim usunięciu hologramu, by nie było widać, że znajdował się na produkcie, ani o przeniesieniu go na inny produkt, by wykorzystać go ponownie.

ETYKIETY NA ROLCE – BEZ SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU

To zabezpieczenie o tyle unikatowe, że tak naprawdę nie wymagające od Twojej firmy posiadania żadnego dodatkowego sprzętu. Jeśli chodzi o samą weryfikację zachowania zabezpieczenia, wystarczy minutowe przeszkolenie, jak wygląda zabezpieczenie przed otwarciem, a jak po i każdy jest w stanie już w pierwszym rzucie oka określić, czy doszło do jego naruszenia.

Wyjątkowo proste jest samo umieszczenie zabezpieczenia na produkcie czy dokumencie. Możesz po prostu zamówić u nas gotowe etykiety na rolce i samodzielnie je przykleić na czystą powierzchnię. Nie jest wymagany tu specjalistyczny sprzęt czy skomplikowane umiejętności. Znów wystarczy parę chwil… i Twoje dokumenty czy produkty są już zabezpieczone.

PRODUKT STANDARDOWY CZY SZYTY NA MIARĘ?

Proste naklejki plombujące nie stanowią dużego kosztu. Przy zakupie 500 sztuk za jedną zapłacimy mniej niż 20 groszy! Warto tylko zwrócić uwagę, by nie kupować ich na portalach aukcyjnych od dostawców, którzy sprowadzają je z Chin, bo może się okazać, że ten sam produkt dostępny jest w tym samym miejscu dla dowolnego konsumenta w naszym kraju. Także takiego, który chce podrobić twoje zabezpieczenie.

Dobrą praktyką producentów z Polski jest ograniczenie dystrybucji tego typu produktów tylko do firmy i instytucji, co błyskawicznie podnosi poziom bezpieczeństwa. 

Jeśli natomiast chcesz zrobić kolejny krok, warto przeprowadzić personalizację takiego zabezpieczenia (np. dodając na hologramie nadruk lub wytłoczenie twojego logotypu). Koszt będzie oczywiście nieco większy, ale efektowność takiego rozwiązania – zdecydowanie większa. 

W przypadku nieco większych zamówień warto natomiast pomyśleć o zaprojektowaniu własnego zabezpieczenia od A do Z. Koszt przygotowania rozwiązania szytego na miarę spada wraz ze wzrostem wolumenu zamówienia, a firma zyskuje dostęp do kolejnych rozwiązań technicznych i projektowych.

Nie masz pewności, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze? Wypełnij formularz i porozmawiaj z naszym doradcą, który przeprowadzi Cię przez cały proces przygotowania własnego zabezpieczenia.

Wyróżnij swoje produkty!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabezpieczeń holograficznych.