Plomby, czyli w jaki sposób zabezpieczyć produkt?

Plomby - zabezpieczenie produktu

Plomby na produktach nie są niczym nowym. Nikogo nie dziwi przecież, że jeśli samodzielnie rozkręci swój telefon komórkowy czy komputer, straci na niego gwarancję. A jak jest z Twoim produktem?

Czy Twoi klienci mają świadomość, do jakiego stopnia mogą w niego integrować? Czy plombujesz określone elementy, by w sposób czytelny zasygnalizować im, gdzie przebiega granica pomiędzy zwykłym użytkowaniem, a potencjalnym uszkodzeniem wynikającym z ich winy? 

PLOMBA ZABEZPIECZA PRODUCENTA… ALE I KLIENTA

Większość z nas patrzy na plomby na produktach, jako na zabezpieczenie sprzedającego produkt. Pozwala bowiem wykluczyć sytuacje, w których doszło do uszkodzenia produktu, bo ktoś otworzył te elementy, których otwierać w żadnym razie nie powinien. 

Plomba działa jednak także prewencyjnie. Pokazuje klientowi, czego otwierać nie powinien, czy to z ciekawości, czy to chcą na własną rękę modyfikować produkt. Śmiało można więc powiedzieć, że przemyślane podejście do plombowania pozwoli nam nie tylko uniknąć nieuzasadnionych roszczeń gwarancyjnych… ale i zmniejszy liczbę uszkodzeń spowodowanych zaglądaniem do środka produktu.

Co jednak ważne, na tym funkcjonalność współczesnej plomby się nie kończy.

PLOMBA JAKO NOŚNIK INFORMACJI

Plomba holograficzna potrafi być bowiem nośnikiem informacji dla odbiorcy, także tych marketingowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na plombie znalazł się logotyp firmy, informacje na temat produktu czy kod QR odsyłający do dowolnego miejsca w internecie – np. strony pokazującej, gdzie klient może znaleźć najbliższy serwis czy kontakt do pomocy technicznej. 

Tak naprawdę, przy współczesnych technologiach jedynym, co nas ogranicza staje się nasza wyobraźnia. Myśląc o zabezpieczeniu produktu czy opakowania możemy bowiem skorzystać z plomby holograficznej (Holo Seal) albo wręcz zamówić po prostu kompletną etykietę plombową z hologramem. 

Co ważne, w obu przypadkach mówimy o produktach personalizowanych. Nie ma więc możliwości, by ktoś kupił pusty bloczek plomb i wykorzystywał je przy naszym produkcie / rozwiązaniu, które go imituje. 

CZY PLOMBY SĄ SKUTECZNE?

No dobrze, mógłby zapytać ktoś. Czy w takim razie plomby holograficzne rzeczywiście gwarantują, że zabezpieczony obiekt pozostanie otwarty? Może da się je odkleić, a potem przykleić ponownie?

Nic z tych rzeczy. Jeśli tylko spróbujemy odkleić raz przyklejoną plombę, ulegnie ona uszkodzeniu i nie będziemy w stanie jej ponownie wykorzystać. Po jej zerwaniu, zarówno w miejscu, gdzie była przyklejona, jak i na odklejonej powierzchni pojawi się napis VOID, co jest jednoznacznym dowodem ingerencji.

Łatwość identyfikacji naruszeń jest zresztą jedną z zasadniczych zalet plomb hologramowych. Nie trzeba to tego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy rzut oka i już wiemy, że doszło do nieuprawnionej ingerencji. 

Do tego dochodzi jeszcze łatwość aplikacji (bez specjalistycznego sprzętu) oraz atrakcyjna w stosunku do alternatywnych rozwiązań plombujących cena. 

Jeśli zastanawiasz się nad plombowaniem swojego produktu lub jego opakowania, wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i porozmawiaj z naszym ekspertem. Podpowiemy, które rozwiązanie będzie w Twoim przypadku najskuteczniejsze i pomożemy dobrać narzędzia, które zagwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa bez niepotrzebnych wydatków. 

Plomby

Wyróżnij swoje produkty!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabezpieczeń holograficznych.