Jakie nowoczesne technologie stosuje się, by zabezpieczyć druki i produkty?

Zabezpieczenie Druku - technologie

Żyjemy w czasach, w których każda osoba jest w stanie przy użyciu programów graficznych w kilka chwil stworzyć fałszywy dyplom wyższej uczelni, certyfikat potwierdzający oryginalność produktu czy potwierdzenie ukończenia specjalistycznego szkolenia… ale czy naprawdę jesteśmy bezsilni przeciw takim oszustwom?

Wbrew obiegowym opiniom – nie. Istnieją skuteczne sposoby na zabezpieczenie druku i często jedynym, co powstrzymuje nas przed ich stosowaniem są nie tyle koszty, co po prostu brak wiedzy. 

Coraz więcej osób potrafi odróżnić e-mail z banku od tego wysyłanego przez oszustów, nadal jednak wielu z nas nie ma pojęcia, jakie techniki należy zastosować, by skutecznie zabezpieczyć wystawiane przez siebie dokumenty. A przecież możliwości jest naprawdę sporo.

SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE DOKUMENTÓW – DRUK CYFROWY

Przed największym ryzykiem podrobienia stajemy w sytuacji, gdy mamy do czynienia z prostym drukiem cyfrowym. W końcu, jeśli możemy dany dokument wydrukować na zwykłym urządzeniu biurowym, to mogą to zrobić także inni. Dlatego w wielu przypadkach bardzo ważne jest dodatkowe zabezpieczenie druku. W jaki sposób?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest tu bez wątpienia hologram. Mieniąca się kolorami tęczy nalepka potwierdzi autentyczność, a jej niepowtarzalny wzór sprawi, że nie będzie potrzeba specjalistycznego sprzętu, by zweryfikować jego autentyczność. Co ważne, niemożliwe jest przeklejenie hologramu – próby odklejenia kończą się jego wyraźnym uszkodzeniem, co nie ujdzie naszej uwadze nawet przy pobieżnej kontroli. skserowanie go zaś niczego nam nie da.

Alternatywą (lub uzupełnieniem) dla hologramu może być numeracja dokumentów. Zabezpieczony papier z niepowtarzalnym numerem traktowany musi być jednak jako druk ścisłego zarachowania, gdyż najprostszym (i w praktyce jedynym) sposobem na podrobienie, jest uzyskanie go w sposób nieuprawniony od pracownika firmy. 

SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE DOKUMENTÓW – DRUK OFFSETOWY

W przypadku druku offsetowego możliwości jest zdecydowanie więcej. Przy niskich nakładach to oczywiście rozwiązanie droższe, bo wymaga większego zaangażowania drukarza: przygotowania blach, skalibrowania maszyny, dopasowania kolorów… słowem pracy, której nie widać. Potem jednak, wraz z rosnącymi zamówieniami, okazuje się ono wyraźnie tańsze.

Do dyspozycji mamy tu m.in. wymienione już wcześniej hologramy, znak wodny, mikrotekst, gilosze, farbę antykseryczną, farbę coin reactive, tło antykseryczne, druk irysowy, farbę UV, różne warianty numeracji, suchy tłok czy matrycę strukturalną. 

W zależności od zamierzonych celów, możemy uzyskać dokumenty, których nie da się skserować, których elementy będą widoczne dopiero po potarciu monetą czy poddaniu działaniu światła ultrafioletowego. Możemy stworzyć zarówno projekty dokumentów wykorzystujących do ochrony kombinację wymienionych technik, jak i takie, które bazują na jednej, a jednocześnie zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa do wybranego zastosowania. 

Zabezpieczenia druku - technologie

ZABEZPIECZENIE DOKUMENTÓW – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Nasze wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu dokumentów pozwoliło nam wypracować odpowiednie procedury nie tylko w kwestiach bezpieczeństwa, ale również w samym projektowaniu optymalnych rozwiązań z naszymi Klientami. 

Decydując się na współpracę z nami możesz mieć więc pewność, że przeprowadzimy Cię przez cały proces od zgłoszenia zapotrzebowania, do realnego zabezpieczenia dokumentów. Brzmi rozsądnie? Wypełnij formularz na naszej stronie i umów się na rozmowę z naszym specjalistą!

Wyróżnij swoje produkty!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabezpieczeń holograficznych.